Кращі способи боротьби з гризунами: гуманні і не гуманні

Кращі способи боротьби з гризунами: гуманні і не гуманні

У зоомагазинах можна знайти клітки з милими мишками і щурами. Однак якщо, їх дикі побратими оселилися у вас вдома без запрошення, варто використовувати всі кращі способи боротьби з гризунами: гуманні і негуманні. Бо таке сусідство може призвести не тільки до зіпсованих меблів, але і до серйозних захворювань.

Причини появи гризунів

Щури та миші постійно живуть в містах. Улюбленими місцями є звалища і підвали.

Але гризуни дуже швидко розмножуються, тому їм часто доводиться шукати нове житло.

Головний критерій – наявність їжі і води. В першу чергу миші турбують жителів нижніх поверхів.

Роблять шлях до нової квартири щури за допомогою зубів. Гострі ікла постійно ростуть, тому тварини здатні прогризти навіть стіну.

У старих будинках з дерев’яними перекриттями миші поширюються як пожежа. Також щури вміють пробратися до вашого житла через унітаз – подивіться відео

Кращі методи боротьби з гризунами

Боротися зі щурами потрібно починати з того моменту, як вдома помічені непрохані гості.

Але процес може затягнутися. Навіть служба дератизації не гарантує, що після одного відвідування назавжди позбавить будинок від проблеми з гризунами.

Деякі методи позбавлення від мишей використовували навіть наші бабусі. Але кращі способи боротьби з гризунами придумали відносно недавно.

Наприклад, відлякувач мишей. Але класичні методи використовуються частіше через низьку вартість.

Тварини

Перший спосіб боротьби з гризунами, про який знають навіть діти, – кіт. Тварини – природні вороги мишей.

В середньому одна активна кішка за місяць може винищити понад 50 невеликих шкідників.

Але не завжди домашні улюбленці виконують свої обов’язки. Деякі коти бояться мишей не менш, ніж їх господарі.

Мисливський інстинкт прокидається тільки в голодної тварині, тому краще взяти для боротьби з гризунами вуличного кота, ніж породистого красеня з виставки.

Кот - відмінний помічник для боротьби з мишами
Кот – відмінний помічник для боротьби з мишами

А ось зі щурами краще впораються собаки. Ці гризуни більш агресивні, тому коти можуть серйозно постраждати під час полювання. Для великих і середніх собак щури становлять меншу загрозу.

Також на мишей полюють змії, проте такий спосіб підійде тільки в жаркому кліматі. І тільки для тих господарів, які не бояться випускати м’ясоїдну змію у вільну подорож по дому.

Довідка! Гризуни живуть зграями і швидко розмножуються, тому одного кота може бути недостатньо для “охорони” квартири.

Хімікати

Отрута для щурів та мишей коштує недорого. Але ефект можна буде помітити тільки через кілька тижнів, бо до складу магазинних засобів не входять швидкодійні складові.

Не вважаючи на відносну безпеку для людини, щуряча отрута шкідлива для домашніх тварин. Також слід її залишати в місцях, недоступних для дітей.

Ще одним недоліком хімікатів є те, що миші встигають сховатися в нірку перед смертю. Так що витягти трупик гризуна буде складно. Варто звернути увагу на зоокумарині.

Вони впливають на згортання крові тварин, тому не дивлячись на повільну дію після смерті пацюк хоча б не буде виділяти сморід.

Хімікати - допоможуть позбутися від щурів
Хімікати – допоможуть позбутися від щурів

Хімікати добре борються з мишами. Але щури мають “спадкову пам’ять”. Якщо доросла особина спробувала отруту, вже через кілька поколінь (3-6 місяців) агресивні гризуни їстимуть отруйну суміш без шкоди для власного здоров’я.

Служба дератизації використовує більш потужні засоби для боротьби з паразитами. Але незважаючи на те, що метод дозволяє швидко позбутися від гризунів, він має не дуже тривали ефект. Миші обов’язково повернутися, тому служби часто укладають договори з можливістю повторного виклику.

Відлякувачі

Відлякувач гризунів – засіб, які було придумано відносно недавно. Апарат видає звук в діапазоні 30-100 кГц.

Людське вухо не сприймає перешкоди, але для мишей він стає серйозною проблемою.

Працює пристрій від електричної мережі або на батарейках. Ефект проявляється вже через тиждень. При цьому апарат повинен бути постійно включений.

 

Відлякувач гризунів Торнадо 100
Відлякувач гризунів Торнадо 100

Такі засоби, як відлякувач гризунів Торнадо 100, час від часу змінюють частоту звуку, тому пацюки не можуть адаптуватися і змушені покинути територію.

Варто зазначити, що домашні миші, хом’яки або морські свинки також будуть мучитися від звуку. Решта тварин не відчувають впливу.

Переваги гуманного методу

Під впливом таких пристроїв, як відлякувач гризунів Яструб 200, шкідники не гинуть, а просто йдуть в пошуках нової дислокації.

Тому власникам квартири або складу не доведеться шукати способи утилізації мертвих тушок.

Ультразвуковий відлякувач мишей Яструб-200
Ультразвуковий відлякувач мишей Яструб-200

Ультразвук не просто дратує гризунів. Вин має і фізіологічні наслідки. Деякі виробники гарантують, що шкідники стануть безплідними.

Це в свою чергу призведе до швидкої загибелі зграї поза стінами будинку або підвалу.

Пастки

Для спіймання шкідників можна використовувати мишоловки. Деякі пастки для гризунів можна зробити самостійно.

Найбільш поширеними є:

  • пастка з клейкою підлогою;
  • класична мишоловка;
  • крисоловка-клітка.

На жаль, ці методи не завжди допомагають. Щури досить розумні, щоб обійти пружинний механізм і забрати приманку.

Довідка! Як частування найкраще використовувати сало, горішки, промаслений хліб і навіть шоколад. А ось сир щури та миші не люблять.

Висновок

Існують і народні методи для знищення гризунів. Наприклад, розсипана зола викликає роздратування лапок і стравоходу.

Якщо ж гризуни атакують плодові дерева, то можна обв’язати їх колючим ялівцем.

Дехто використовує сушену малину або кладе до щурячих нір вовняні речі. Але не завжди такі дії призводять до потрібного результату.

Оптимальним способом боротьби зі шкідниками стане ультразвуковий відлякувач гризунів.

Одного пристрою вистачить, щоб захистити територію в 100 квадратів и більше. Його без побоювання можна залишити на дачі або на складі.

Отримати консультацію про відлякувачі можно за телефоном +38-(063)-941-83-00 (також можно по цьому номеру написати у вайбер і телеграм) або написати у директ инстаграму https://www.instagram.com/otpugivately_com.ua/

Видео: Ультразвуковой отпугиватель Торнадо 100 – от грызунов

3 комментариев в “Кращі способи боротьби з гризунами: гуманні і не гуманні

  1. Кстати, существуют в природе также гуманные мышеловки, то есть зверька не убивает, а просто захлопывается дверца и мышь в попалась в коробок! Потом ее можно выпустить на волю подальше от жилища!!!! Так что на самом деле гуманных методов хватает!! Отпугиватели никогда не применял, поэтому не могу ничего сказать!!!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *